Опис звіту
Звіт призначений для відображення комерційної інформації про прорахунок або замовлення кінцевому споживачу. Відтак, файли звіту повинні знаходитись в каталозі для звітів-пропозицій, за замовчуванням це каталог RPT, що міститься в каталозі з встановленою програмою WHOkna (це може бути змінено відповідними налаштуваннями програми Okna). На роботу звіту впливають декілька параметрів, що можуть бути змінені досить нескладним редагуванням заголовного файлу звіту. При цьому вважається, що вказані параметри користувач встановить один раз на початку роботи та в подальшому міняти не буде.
1. Звіт може працювати зі збереженою копією документу (обрано за замовчуванням), або з тією, з якою в даний момент працює користувач. Режим роботи зі збереженою інформацією забезпечує ідентичність даних в базі та на роздруківці в момент друку. Наприклад:
В даному випадку маємо замовлення, що було відкрито та у вікно додано мікроліфт. Далі відкрито звіт без зберігання замовлення. На першому малюнку видно результати роботи звіту в режимі відображення збереженої інформації, на другому – відображено те, що зараз бачить перед собою користувач. Але у випадку, коли роздруківку було надано кінцевому споживачеві, а подальше збереження не відбулося (користувач забув, виникли проблеми в мережі тощо) може трапитися ситуація, коли на заводі буде виготовлено вікно, що відрізняється від описаного в комерційній пропозиції.
2. Деякі заводи розраховують вартість монтажу як сталу відсоткову націнку на загальну вартість позиції, тому звіт може працювати в двох режимах використання ПДВ (що є, по суті, відсотковою націнкою на кінцеву вартість позиції): коли ПДВ використовується штатно (за замовчуванням), або як монтажна націнка. Нижче представлене те саме вікно з доданою відсотковую націнкою 10% через інструмент ПДВ та ввімкнутою у звіті опцією «вважати ПДВ монтажем»:
3. Можна обрати мову статичних написів звіту. Зараз у звіті описано дві мови – українська (за замовчуванням) та російська. На вище наведених зображеннях було використано український варіант. Нижче наведено російський:
При використанні того чи іншого варіанту мови у звіті треба пам’ятати про те, яку мову було використано при формуванні технологічної бази (назви матеріалів, типів виробів і т. і.).
4. Звіт може відображати стандартні склопакети детально (подібно до того, як це зроблено для конструкцій) або в скороченому вигляді таблицею (за замовчуванням). Ця опція впливає лише на склопакети, що було замовлено окремо від конструкцій, та звичайні прямокутні без шпросів. Непрямокутні склопакети та склопакети зі шпросами незалежно від цієї опції будуть виведені на звіт детально.
В даному випадку у перших двох позиціях замовлення містяться звичайні прямокутні склопакети без шпросів, які після задіяння опції «не відображати стандартні склопакети детально» було виведено на звіт у вигляді таблиці.
5. Матеріали, що описані в комерційному розділі технологічної бази як комплекти, можна виводити одним рядком (за замовчуванням) або у вигляді переліку складових комплекту.
6. Можна вимкнути відображення ваги (за замовчуванням – відображається).
Всі ці налаштування можна змінити в запиті головного звіту. Для цього треба відкрити звіт редактором ActiveReports, натиснути вказану стрілкою кнопку та у вікні, що з’явиться, внести зміни у виділених рамкою параметрах.
Все, що звіт виводить або не виводить, окрім вище зазначеного, залежить від обраної користувачем схеми розцінювання (наприклад, використовується розцінювання додаткових елементів окремо чи у складі конструкції, вказано знижку чи ні), від налаштувань технологічної бази (наприклад, на звіт буде виведено коефіцієнт опору теплопередачи, якщо в базу занесено дані для такого розрахунку), а також від рис побудованого виробу. Нижче наведено декілька прикладів роботи звіту.
Коли в базі даних описано параметри розрахунку теплопроводності
Ну і як звіт виглядає загалом, коли в замовленні є різноманітні позиції
Коли в замовленні є лише дрібні елементи