Кожна програма яка працює з даними, які треба обробляти за потрібний період, зберігає інформацію в базі даних. Програма WHOKNA не виняток, вона теж зберігає інформацію в базі даних, яка працює на платформі MS SQL. На жаль, чем більше даних в базі, тим вона повільніше працює, отже, треба час від часу чистити базу даних від зайвого і тут є два методи:
- Робити на початку нового року нову базу даних і переносити в неї всі відкриті замовлення
- Робити архівацію даних не змінюючи поточну базу.
Кожен з цих варіантів має “плюси” та “мінуси”. Але ми розглянемо другий варіант з архівацією даних, в якому, на нашу точку зору, переваг більше, а саме:
- треба мати лише дві бази даних: робочу та архівну
- архівна база зберігає дані за великий період, що дозволяє (при потребі) роботи точну аналітику
- з архівної бази можна перенести документ обратно в робочу базу
В архівації даних може бути одна проблема, коли номер документу дійде до максимального значення (2 000 000), тоді треба буде робити нову базу.
Отже, для зручності переносу даних із робочої версії в архівну, пропонуємо Вам модель під назвою “WH Archiver“.
Встановлення та налаштування
Перед тим як працювати з модулем, Ви маєте створити архівну базу, яка буде цілком ідентична робочій. Це можна зробити звичайними засобами програми WHOKNA, але є нюанси. Якщо Ви користуєтеся додатковими модулями WHCSP, WHNet, WHBusiness або WHPlaner, які додають в робочу базу додаткові таблиці, Вам необхідно після створення архівної бази, підключити її до додаткового модулю, щоб він додав свою схему до бази даних.
Коли архівна база має однакову схему таблиць з робочою, можна переходити до підключення модулю.
Завантажте архів модулю по посиланню внизу статті. Та розпакуйте в зручне для Вас місце (ми радимо розпакувати в каталог програми).
Запускаємо блок “БАЗИ” і в меню “Інтеграція – Визначення експорту” додаємо новий запис, в якому треба описати назву, тип документів з якими буде працювати архіватор, та посилання на сам модуль архіватору:

Архіватор може переносити не тільки пропозиції та замовлення, но і цілі оптимізації з документами, які до них входять. Радимо переносити само оптимізації, тому в налаштуванні вказали “status=16“, що означає, що користувач буде з програми передавати список оптимізацій, які треба заархівувати.
Закриваємо блок “БАЗИ”, запускаємо “ВІКНА”.
Запускаємо меню “Інструменти – Експорт даних” і обираємо із списку “!Новий архіватор“, після чого, буде висвітлено вікно, де треба буде обрати необхідні для архівації оптимізації:

Після натискання клавіші “ОК”, відкриється вікно модулю архіватора, якому буде передана строка підключення до бази даних, а також список оптимізацій, які треба перенести в архівну базу.

В меню “Архівна БД” треба обрати Вашу архівну базу. Якщо Ваша архівна база не підключена до MS SQL, а розташована, наприклад, на флеш-карті, тоді можна переключити стан архівної бази в “НЕ підключена до MS SQL” і обрати цю базу мануально:

Також можна налаштувати додаткові параметри архівації:

Під клонуванням даних з додаткових таблиць розуміється, что в файлі-налаштуванні “WH_Archiver.ini”, в полі “AdditionTablesName”, через кому можна вказати назву таблиць, які будуть клоновані при архівації. Після усіх налаштувань, треба натиснути кнопку “Архівація обраних документів”. В логу операцій програма зафіксує усі свої дії.