Плагін (англ. Plug-in, від plug in «підключати») – незалежно компільований програмний модуль, що динамічно підключається до основної програми і призначений для розширення і / або використання її можливостей. Модулі зазвичай виконуються у вигляді бібліотек загального користування.

Для можливості підключення плагінів розробник основного додатка повинен передбачити в ньому деякий програмний інтерфейс, а також хоча б мінімальні можливості по управлінню набором плагінів. В цьому випадку можливості програми можуть бути розширені сторонніми розробниками. У деяких додатках плагіни можуть налаштовуватися користувачем додатково.


Як підключити плагін до програми WHOKNA?

Плагіни в програмі бажано використовува починаючи з версії 5.1.3.2, в 4-ї версії плагіни статичні і їх не можна змінити.

За те, які плагіни Ви хочете використовувати в програмі, відповідає файл “!plugins+desktop.config“, який знаходиться в каталогу програми WHOKNA.

Внутрішня структура файлу виглядає наступним чином:

<appSettings>
<add key=”UserExt1” value=”<назва файла плагіна>” />


<add key=”UserExt4” value=”<назва файла плагіна>” />
<add key=”Desktop” value=”<назва файла плагіна>” />
</appSettings>

Отже маемо два типи плагинів:

  1. UserExt1, UserExt2, UserExt3, UserExt4 – це длагіни для роботи з документами (пропозиція або замовлення), вони активуються при відкритті документа. Вони йдуть послідовно, отже Ви можете додати 4-ри плагіна.
  2. Desktop – плагін який заміняє так званий “робочий стіл” в програмі, він відображається на першій страниці програми після авторизації

Приклад структури файлу:

<appSettings>
<add key=”UserExt1″ value=”GetLocationByMapPlugin.dll” />
<add key=”UserExt2″ value=”PriceListExportPlugin.dll” />
<add key=”Desktop” value=”metrodesktop.dll” />
</appSettings>

Отже, файл-плагин, це файл з розширенням “DLL” (бібліотека), який має бути розташований в корневому каталогу програми.

Найчастіше, плагін має два файли з розширенням “DLL” – це сам плагін, та “DLL.CONGIF“, якій містить налаштування даного плагіна.


Як це виглядає в самій програмі WHOKNA?

Наприклад, файл “!plugins+desktop.config” який знаходиться в каталогу Вашої програми містить наступне:

<appSettings>
<add key=”Desktop” value=”metrodesktop.dll” />
</appSettings>

Тобто не містить жодного плагіна для роботи з документами.

Якщо запустити програму, ми побачимо результат роботи плагіна “metrodesktop.dll“:

Відкриємо будь який документ (пропозиція або замовлення) і в меню натиснемо “Вигляд“, ми побачимо, що блок плагинів не активний:

Закроємо програму. Скачаемо з сайта, наприклад, плагін “GetLocationByMapPlugin“, розпакуємо архів в корневой каталог програми WHOKNA і додамо опис в файл “!plugins+desktop.config“, ось так:

<appSettings>
<add key=”UserExt1″ value=”GetLocationByMapPlugin.dll” />
<add key=”Desktop” value=”metrodesktop.dll” />
</appSettings> 

Відкриємо програму знов і ще раз відкриємо документ. Після цього в меню “Вигляд” блок “Вікно плагинів” стане активним і його можна виключити або включити. Після включення, з’явиться додаткова панель з інтерфейсом плагіна: