Сьогодні дуже актуальна тема, як оновити старий комп’ютер не витрачаючи багато грошей. Спробую допомогти Вам в цьому питанні. Комп’ютер складається із різних елементів, які можна поділити на дві групи:
  • Які впливають на загальну швидкість роботи комп’ютера (наприклад: процесор, материнська плата, пам’ять)
  • Які не впливають на загальну швидкість роботи комп’ютера (наприклад: корпус, DVD-програвач, монітор, клавіатура)

Нас цікавить саме перша група, з нею і будемо розбиратись. На мою думку, перше на що треба звернути увагу, це який саме тип зберігання даних присутній в Вашому комп’ютері, а саме, HDD або SSD? Б’юся об заклад, що якщо у Вас старий комп’ютер (якому більше ніж 5 років) там стоїть HDD. Щоб довго не описувати порівняння між цими технологіями (можна знайти в Інтернет), скажу єдино що, що швидкість SSD на порядок більша ніж HDD, а так як операційна система (яка б вона не була), читає та записує дуже багато файлів, то заміна HDD на SSD дуже пришвидшить роботу комп’ютера і головне, на нього можна буде встановити останню операційну систему Windows 10 та нову версію програми WHOKNA!

Найчастіше, після цієї заміни, більше нічого змінювати не треба. Як максимум, можна ще придбати оперативної пам’яті, якщо її 1 або 2Гб.

Якщо говорити про кошторис на це оновлення, то зараз середній SSD на 120 Гб коштує приблизно 600 грн. Якщо мова йде придбанні ліцензійної операційної системи, то є можливість придбати її на англомовних сайтах в еквіваленті $20, просто в Google вкажіть запит «buy cheap windows 10 license» і Ви побачите багато цікавого.

Отже, все оновлення Вам буде коштувати мінімально приблизно 1200 грн, я вважаю що це зовсім не дорого.

ВАЖЛИВО:

Перед тим як придбати SSD, раджу Вас звернитися до ІТ-спеціаліста, щоб він підказав, яку модель SSD можна встановити на ваш комп’ютер.

Дякую Вам що витратили свій час, сподіваюся що не марно 🙂