Майже в кожного виробника час від часу виникає потреба обмежити можливості встановлення деяких фурнутурних підборів для окремих типів конструкцій. Наприклад, заборонити встановлювати дешеву фурнітуру в вікна з дорогого профілю та навпаки, фурнітуру з дорнмасом 35 мм до конструкцій з вузького профілю тощо. Починаючи з версії 5.0.0.0 в програмі WHOkna з’явилися нові можливості для подібних налаштувань. Розглянемо їх докладніше.

Відкриємо програму Bazy, розділ “Фурнітурні бази”. Починаючи з версії 5.0.0.0 там з’явився новий вузол налаштувань – “Атрибути”.

Атрибути, по суті, є класифікаторами фурнітурних типів. Додати можна будь яку кількість класифікаторів, залежно від потреб. Наприклад, додамо teрнітура

 • Дверна фурнітура D25
 • Дверна фурнітура D35
 • Це можна зробити за допомогою кнопки “: “

  Далі треба віднести типи фурнітурних підборів до створених класифікаторів-атрибутів. Для цього заходимо в розділ “Фурнітурні бази”, далі “Групи і типи фурнітури”, обираємо потрібну групу і тип, закладка “Атрибути”:

  Після того, як ми класифікували усіпіих теж можна задати класифікацію за допомогою атрибутів) можна додати для типів конструкцій можливість обирати фурнітурні підбори з допустимими для даного типу атрибутами. Для цього заходимо у розділ “Типи”, вибираємо потрібний тип та на закладці “Атрибути” робимо відповідні налаштування:

  Тепер при спробі побудувати конструкцію програжлні підбори, атрибути яких відповідають допустимим для типу конструкції.

  В даному випадку група підборів “10 Двері вхідні” виглядає порожньою, бо усім підборам цієї групи встановлено атрибут-класифікатор “Дверна фурнітура D35”, використання якого для обраного типу конструкції заборонено.