Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Якщо програма працювала, а потім раптом перестала бачити БД (пробували вхід як під авторизацією Windows, так і під авторизацією SQL). Не допомагає як перевстановлення MSSQL, так і його заміна, припустимо з MSSQL 2000 на MSSQL 2005.

Причин для того щоб WHOkna перестали бачити бази даних всього дві:

  • На комп'ютері маються віруси
  • Було встановлено «специфічне» ПЗ, яке замінило частково або повністю драйвера, за допомогою яких ОС здійснює взаємодію додатків з даними
  • В якості драйверів по зв'язку додатків і даних в ОС Windows виступає програма «MDAC».

Витяг з «Вікіпедії»:

MDAC (англ. Microsoft Data Access Components) - це сукупність технологій компанії Microsoft організованих у систему, яка дозволяє програмістам отримати уніфікований і досить повний спосіб розробки додатків для доступу фактично до будь-яких видів даних. Термін MDAC є загальним позначенням для всіх розроблених компанією Microsoft технологій, пов'язаних з БД. До цього набору ставляться ADO, OLE DB, ODBC і RDS (Remote Data Services).

Для того щоб відновити працездатність програми «MDAC» її потрібно просто перевстановити, полегшує це завдання те, що вона вбудована в установку операційної системи Windows.

Отже, для переустановлення «MDAC» потрібно зробити наступне:

1. Завантажити збірку і розпакувати

2. Запустити файл "repair_mdac.cmd" він вас може попросити вказати шлях до необхідних для нього файлам, збірка цих файлів також присутній в архіві

3. Перегрузить комп'ютер